Scroll Top

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular

EcuExclusive kesinlikle hazır verileri kullanmaz. Aracınızın motor ,km ve performans aracıysa mevcut upgrade kitleri dikkate alarak tamamen size özel olarak yeni yazılım oluşturur. Türkiye genelinde 81 ilde hizmet ve desteği bulunmaktadır. Müşteri memnuniyeti bizim önceliğimizdir.

Uygulama, aracınızın durumu ve isteklerinize göre ortalama 2-3 saat sürecektir.

Hayır. Yazılım bir programlama işlemi olduğu için mekanik müdahale gerekmez. Başka bir kişi tarafından müdahale edilmediği sürece yazılımın yada aracın bozulma ihtimali milyonda bir denilecek kadar azdır.

Aracınızın kaporta, motor aksamı veya elektronik bir parçası değişmediği için hayır.

Yeni nesil araçların OBD bağlantı noktası olduğu için özel OBD soketleri ile aracınıza bağlanılır ve hiç bir yeri sökülmez. Eski nesil araçlarda veya OBD bağlantısı olmayan araçlarda ise ECU (beyin) araçtan dışarı çıkartılır (ASLA İÇİ AÇILMAZ VE SÖKÜLMEZ) bilgisayara kabloları aracılığıyla bağlanır ve işlemler yapılır.

EcuExclusive müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutar.İşlem sırası ve sonrasında her konuda destek memnuniyetle verilmektedir.

Hayır, aracınızın mekanik problemi olmadıkça asla arıza yapmaz. Mekanik problemli araçlar ise durumuna göre değerlendirilir, riskli kategorideki araçlara risk giderilmedikçe işlem yapılmaz.

Aracınızın az yakıt ile daha çok km gitmesini istediğiniz, daha fazla güç istediğiniz her zaman EcuExclusive yazılımını denemelisiniz.

Elbette. Yapacağınız performans aracınıza en uygun, veya taleplerinize,beklentilerinize en uygun marka, model parçalar uzman ikibimizce değerlendirilir ve önerilerde bulunulur.

EcuExclusive yapmış olduğu tüm işlemlerde aracın ilk günki orjinal yazılımını arşivinde saklı tutar. Talebinize en uygun hizmeti daimi olarak sizlere sunar.

Aracınızı yazılım ile servise götürmeniz ve müdahale ettirmeniz durumunda aracınız garanti dışı kalacaktır. Ancak servis öncesinde EcuExclusive bayilerine gelerek orjinal yazılımınıza dönebilir, garanti hizmetlerinizden faydalanabilir ardından tekrar yazılım versiyonuna geçebilirsiniz.

Tabiki orjinal de dahil olmak üzere yazılım mühendisleri tarafından araçlarınız kodlanmaktadır. Burada global düzen,hava sıcaklık ortalaması, rakım yüksekliği,yakıt kaliteleri, kullanıcı alışkanlıkları varsayılarak ortalama yazılım yapılmaktadır dünya geneline uyumlu olabilmesi için. Yazılım sanıldığı kadar basit olmayan, rakım yüksekliği, hava sıcaklığı, nem oranı, kullanılan yakıt kalitesi gibi tüm detayları ile ayarlanan bir kodlamadır. Beklentilerinizi karşılayacak yazılımı sizin aracınız için özel olarak yazıyoruz.

Detaylı kontrol edilirse ve siz servise aracınızı götürürken yazılımlı olarak götürürseniz elbette anlayabilir.

Hayır. DPF (dizel partikül filtresi) genel olarak kolay tıkandığı ve arıza yaptığı için ve maliyetinin çok yüksek olması ile birlikte arıza uyarısı vererek aracı koruma moduna alıp, kısıtladığı için birçok araçta iptal edilmektedir.

İstediğiniz limit ayarı koyabilir yada kaldırabiliriz.

Aracınızın neden arıza lambası ile uyarı verdiğini, hangi parçanın arızalı olduğu v.b. konularda yardımcı olabiliriz. Bir telefon kadar yakınız.

Elbette. Özellikle uzun yol vasıtalarında (Otobüs,Kamyon,Tır) çok ciddi yakıt tasarrufu sağlar, tork ve hp artışı yaşarsınız.

Sık şekilde uzun yol yapan, yük taşıyan araçlarda binek araçlara göre yazılım uygulaması
%
30dan daha fazla etki göstermektedir . Araçların yazılımdan sonra alacağı Tork artışı ve HP (beygir) artışı rampalarda özellikle aracınızın daha az zorlanmasını sağlayacak, motor daha az yüke binecektir.Böylelikle aracınız yakıttan tasarruf edecek, motor ömrü uzayacak, düz yollardaysa daha az devirle daha yüksek performans gösterecektir.

Uygulamalarımız tüm binek, ticari veya ağır vasıta araçlar için uygundur.

Bir araç ne kadar Torklu ise rampalarda, yük taşıma esnasında, kalkış yaparken o kadar rahat hareket edecektir. Araçların en çok yakıt tükettiği durumlar ise kalkış sırası, rampa tırmanışları, yük taşıma durumlarıdır. EcuExclusive yazılım ile aracınız daha güçlü olur, bu sayede hissedilir şekilde yakıt tasarrufu sağlayacaktır.

Vites, şanzuman farketmeksizin tüm araç modellerine EcuExclusive yazılım yapılabilir.

Bulunduğunuz ilde bayimizin olmaması durumunda lütfen bizimle iletişime geçiniz. Size özel planlama yapılarak işlemlerinizi yapabiliriz.

EcuExclusive Chip Tuning bayisi olmak için Denizli /Merkez ofisimizle iletişime geçiniz.